Päikesepaneelid

Päikeseenergia süsteem on hõlbus viis igakuiseid elektrile tehtavaid kulutusi kontrolli all hoida.

Päikesepaneelide (PV-paneelide) abil saad osa tarbitavast elektrienergiast ise toota ja ühtlasi tõsta oma kinnisvara väärtust – suurem energiatõhusus tagab majale kõrgema klassi energiamärgise. Läbi taastuvenergia toetuse soodustab keskkonnasäästliku energia tootmist ka Eesti riik.

 

 

Suurenda oma sissetulekuid. Pane maa endale raha teenima ja hakka taastuvenergia tootjaks.

hakka-taastuvenergia-tootjaks-naps

Ammendamatu taastuvenergia allikas – keskkonnasõbralik ja -säästlik

 

Lihtsasti hooldatav ja vastupidav – töökindel ja pikaajalise garantiiga

 

Kindla tasuvusega investeering – paigas elektrihind ja sääst võrgutasudelt

 

Päikesepaneelide tehnoloogia

Pakume paneele erinevates mõõtudes ja vormides nagu ruut, ristkülik ja painutatud klaas. Toodete mõõte ja kuju on võimalik disainida saavutamaks parimat sobivust spetsiaalrakendustesse nagu fassaadid, tänavavalgustus, autonoomsed süsteemid ja muu.

 

Päikesepaneelidest klaasing ja turvaklaasid

Naps Solar Estonia kasutab oma toodetes kahte põhilist paneelistruktuuri – klaas/klaas ja klaas/kile. Paneele on võimalik tootmisel ka täiendavalt modifitseerida vastamaks spetsiifilistele tehnilistele nõudmistele. Varustatud kõrgefektiivsete monokristalliliste elementidega, mis võivad olla mitmesugustes kombinatsioonides klaasi mõõtudega ning erineva paksusega, kujuga, väljalõigetega, mustritega ja värvidega.

glass_backsheet tranparent background

Klaas/kile päikesepaneelid

Päikeseelemendid on kapseldatud polümeerse kihi sisse ja kaetud pealt spetsiaalse karastatud ning peegeldumisvastase kattega solaarklaasiga ja altpoolt komposiit kilega. Kõige populaarsem ja enim levinud paneelide tehnoloogia.

Glass_Glass on transparent

Klaas/klaas päikesepaneelid

Päikeseelemendid on kapseldatud polümeerse kihi sisse ning kaetud mõlemalt poolt karastatud spetsiaalse solaarklaasiga. Selline tehnoloogia pakub ekstra kaitset kahjulike mõjude eest nagu gaasid, niiskus jms. Päikeseelemendid on ka mõnevõrra paremini kaitstud mehaaniliste vigastuste eest.

Ehitisintegreeritud paneelid (Building Integrated Photovoltaics - BIPV)

 

Ehitisintegreeritud (Building Integrated Photovoltaics – BIPV) paneelid asendavad traditsioonilisi ehitusmaterjale ja võivad leida kasutust näiteks seintel, fassaadidel, katustel, akendes, päikesevarjudes ja mujal. Meil on suured kogemused ja oskused toota selliseid paneele pea igaks otstarbeks. Iga Napsi päikeseelektrijaam on ehitatud kasutades parimaid komponente ja meie pika ajaloo vältel kogunenud teadmisi. Oleme kogunud oma teadmised pea nelja aastakümne vältel ehitades või tarnides üle 250 000 paigaldise üle maailma.

Napsi päikesefassaad

Ehitisintegreeritud päikesepaneelid suurendavad kinnisvara väärtust ja energiasõltumatust. Esteetiliselt nauditav ja tõhus paneelistik kaitseb hoonet, kasutab ära ka talvise päikeseenergia ja pakub tõhusat täiendavat kaitset vihma ja tuule eest. Napsi päikesefassaadi paneelid on eritellimusena saadaval erinevates mõõtudes, kujuga ja värvides. Põhivärvideks on must ja valge, kuid soovi korral ka roheline, punane, kuldne ja lilla.

Päikesefassaadi paneelide valik

 • Facade Standard – Must Saana 315W, 320W
 • Facade Standard – Valge Saana 180W

 

Naps Solrif paneelid

 • Solrif on Šveitsis disainitud ja toodetud päikesepaneelide kinnitussüsteem
 • Naps on alates 2003. aastast Solrif kinnitussüsteemi volitatud partner
 • Napsi Solrif paneele võib suurtes kogustes leida nii Kesk-Euroopa kui ka Skandinaavia riikides
 • Solrif päikesepaneelid moodustavad katusekive asendava veekindla katusekatte
 • Paneelidel on spetsiaalse kujuga raam
 • Väikesed kinnituskonksud kruvitakse sarikatesse ja roovitisse
 • Solrif paneelid asetsevad ülekattega teineteise peal (nagu katusekivid)
 • Tihenditena kasutatakse kummitihendeid
 • Metallkatted üleminekuks muule katusekattele paigaldatakse paneelide perimeetrile

Diskreetne välisilme. Hea tootlus

 • Kõrgefektiivsed päikesepaneelid
 • Võimsus kuni 320W
 • Tootegarantii kuni 13 aastat
 • Monokristalliline PERC element
 • 60 elementi

Naps Solrif tootevalik

 • Täismust
 • Musta raami ja valge tagapõhjaga
 • Klaas/klaas või läbipaistva tagapõhjaga
 • Tigo tuleohutusfunktsiooniga
 • Tigo optimaiseriga

 

Päikesepaneeliga rõdupiire fassaadidele

 • Päikesepaneelist rõdupiiretega saad toota elektrit oma kodusel rõdul – nutikas valik!
 • Napsi elektrit tootvad rõdupiirded sobivad nii uutele hoonetele kui ka renoveerimisprojektide koosseisu – nii säästad energiakuludelt, võttes kasutusele senini kasutu pinna.
 • Iga maja ja fassaad on unikaalne, meie insenerid töötavad koostöös kliendiga ja arhitektiga saavutamaks kõiki osapooli rahuldav lahendus, mis sobib stiililiselt ja ja arhitektuurselt parimal viisil.

Tehniline informatsioon

Klaas/klaas paneelid koosnevad kahest 4 mm klaasist, mille vahele on lamineeritud elektrit tootvad elemendid. Elementide paigutuse ja värvi saab valida ise. Saab kasutada ka kahepoolseid elemente tõstmaks paneelide võimsusväljastust. Postid ja piirded on valmistatud pulbervärvitud alumiiniumist või roostevabast terasest. Toodete oodatav eluiga on 25 aastat.

 

Naps nutipaneel

 • Innovatiivne päikesepaneel – integreeritud elektroonikaga, pakkudes erineva tasemega funktsionaalsust.
 • Optimeerija – optimeerib paneeli pinge/voolu karakteristikut varjulistes oludes, suurendab saadavat võimsust ja tulu.
 • Tuleohutus – kaitseb sinu peret ja vara tulekahju tekkimisel.
 • Kiire väljalülitus (Rapid Shutdown) koos paneelipõhise monitooringuga.
 • Baseerub modulaarsel platvormil, valida saab vajalikud funktsioonid vastavalt oma vajadustele ja eelarvele.

Pakume Napsi nutipaneelile peamiselt kahte funktsionaalsust

Optimeerija TS4-O - dioodid, monitooring, ohutus, optimeerimine

Optimeerija on paneeli ühenduskarbi kaanes asuv elektrooniline seade, mis töötab koos integreeritud modulaarse ühenduskarbi alusega (TS4-O), eraldiseisva järelpaigaldatava seadmena (TS4-A-O) või sama seadmena kahele paneelile (TS4-A-O-Duo). Seade võimaldab kasutada samas paneelijadas erinevaid paneele, paigutada neid erineva nurga alla või eri suundadesse. Vähendab varjutuse negatiivset mõju. Rakendub töösse ainult siis kui optimeerimine on vajalik.

- Maksimeerib katusepinna kasutust
- Parandab tootlikkust
- Kõik ohutuse ja monitooringu funktsioonid
- Suurem paindlikkus süsteemi disainis

Fire Safety TS4-F - dioodid ja tuleohutus

Tuleohutus on spetsiaalne kiire väljalülimise lahendus, mis töötab koos integreeritud modulaarse ühenduskarbi alusega (TS4-F) ja eraldiseisva järelpaigaldatava seadmena (TS4-A-F).

- Vastab SunSpec standardile
- Vastab NEC 2014 & 2017 690.12 rapid shutdown standardile
- Automaatne või manuaalne väljalülimine
- Paneelipõhine deaktiveerimine
- Vastab SunSpec standardile

Maapaigaldus vs paigaldus katusele/fassaadile

Milline päikesepaneelide paigaldus valida, see sõltub Sinu projekti iseärasustest. Naps pakub Sulle tõhusaima energiatootlusega personaalset terviklahendust – alates nõustamisest ja projektist kuni paigalduse ja hoolduseni.

Päikesepaneelide maapaigaldus

Maapaigalduse lahendus tuleneb projekti asukohast, territooriumi suurusest, maapinna omadustest, mullastikust jmt. Naps-i päikeseenergiajaam võimaldab Sul toota keskkonnasõbralikult suures mahus elektrit.

Eesti tingimustes annab suurima tootlikkuse paneelide lõunasuunaline, u 40-kraadine paigaldus maapinna suhtes. Konkreetne kaldenurk sõltub iga paigaldise iseloomust ja otstarbest.

Päikesepaneelid katusel ja fassaadil

Väikesed ja keskmise suurusega süsteemid paigaldatakse harilikult hoone katusele. Paigaldame päikeseenergia süsteeme igale katusetüübile, olenemata selle materjalist või ehitusest. Pakume viil- ja lamekatustele erinevaid kvaliteetseid kinnituslahendusi.

Katusele langevate varjude või vähese ruumi korral saab päikesepaneelid paigaldada hoone fassaadile või maapinnale.

Naps pakub Sulle täislahendust kõikide paigaldusviiside puhul.

1

Nõustame:milline lahendus on suurima energiatootlusega, milline paigaldusviis on Sinu hoonele sobilik, kuidas taotleda taastuvenergia toetusi jm.

2

Planeerime:milline on Sinu hoonele vajalik paneelide arv ja kuidas komponendid omavahel sobivad. Planeerime Sinu hoonele tõhusaima lahenduse.

3

Toodame:kõik Naps-i päikesepaneelid valmivad meie tootmishoones Tallinna külje all Saku vallas. Oleme väga paindlikud ja toodame paneele eritellimusena Sulle vajalikus koguses.

4

Paigaldame:oleme paigaldanud päikesepaneele alates aastast 1981. Meie kinnituslahendused on ilmastikuoludele vastupidavamad kui konkurentide odavamad tavalahendused. Soovi korral pakume ka teiste tootjate päikesepaneele.

5

Anname garantii:vastutame oma lubaduste eest. Paigaldusel on garantii on vähemalt 2 aastat, inverteritel 5 ja paneelidel 13 aastat. Võimsusgarantii kestab tootest olenevalt 26 või 30 aastat.

Hoonele paigaldatava päikeseenergia süsteemi hinnad varieeruvad. Just Sinu vajadustele vastava süsteemi hinna teadasaamiseks võta meiega julgelt ühendust.

Võid kindel olla, et oleme
Sind nõustamas ka 20 aasta pärast!

Vaata miks
Meid soovitavad meie head ja pikaajalised koostööpartnerid:
error: Sisu on kaitstud!