Päikesepaneelid

Päikeseenergia süsteem on hõlbus viis igakuised elektrikulud kontrolli all hoida.

Päikesepaneelide (PV-paneelide) abil saad osa tarbitavast elektrienergiast ise toota ja ühtlasi tõsta oma kinnisvara väärtust – suurem energiatõhusus tagab majale kõrgema klassi energiamärgise.
Naps kasutab paigaldamisel kõrgkvaliteedilisi ning JinkoSolar päikesepaneele. JinkoSolar Tiger seeria paneelid valiti oma tehniliste näitajate poolest tunnustatud rahvusvahelise väljaande “PV Magazine” poolt ka 2020. aasta parimaks päikesepaneelideks.

Hinnangud

Ammendamatu taastuvenergia allikas – keskkonnasõbralik ja -säästlik

Lihtsasti hooldatav ja vastupidav – töökindel ja pikaajalise garantiiga

Kindla tasuvusega investeering – paigas elektrihind ja sääst võrgutasudelt

Tehniline informatsioon

Klaas/klaas paneelid koosnevad kahest 4 mm klaasist, mille vahele on lamineeritud elektrit tootvad elemendid. Elementide paigutuse ja värvi saab valida ise. Saab kasutada ka kahepoolseid elemente tõstmaks paneelide võimsusväljastust. Postid ja piirded on valmistatud pulbervärvitud alumiiniumist või roostevabast terasest. Toodete oodatav eluiga on 25 aastat.

glass_backsheet tranparent background

Klaas / kile päikesepaneelid

Päikeseelemendid on kapseldatud polümeerse kihi sisse ja kaetud pealt spetsiaalse karastatud ning peegeldumisvastase kattega solaarklaasiga ja altpoolt komposiit kilega. Kõige populaarsem ja enim levinud paneelide tehnoloogia.

Glass_Glass on transparent

Klaas / klaas päikesepaneelid

Päikeseelemendid on kapseldatud polümeerse kihi sisse ning kaetud mõlemalt poolt karastatud spetsiaalse solaarklaasiga. Selline tehnoloogia pakub ekstra kaitset kahjulike mõjude eest nagu gaasid, niiskus jms. Päikeseelemendid on ka mõnevõrra paremini kaitstud mehaaniliste vigastuste eest.

2Sissejuhatus

2. Päikesepaneelide täislahendus kodutarbijale

Eramu Lipametsa küla

Eraisik, Rapla maakond, 12 kW, 2020 a.

Tutvu projektiga

Endla, Haljala vald, 15 kW, 2020 a.

Tutvu projektiga
Katusepaigaldis 12kW

Liikva küla, Harku vald, 12 kW, 2020 a.

Tutvu projektiga
Eramu Rae vallas

Eraisiku katusepaigaldis Rae vallas, 18 kW, 2020 a.

Tutvu projektiga
3Mida võidad Napsi valides?

3. Mida võidad Napsi valides?

Hoiad kokku elektriarvetelt
Tõuseb kinnisvara väärtus
Kasulik investeering
Keskkonnasäästlik lahendus
Pikaajaline garantii
4Napsi paneel on …

4.Napsi paneel on …

 • kõrgkvaliteediga
 • vastupidav erinevatele ilmastikutingimustele
 • meie paneelid on edukalt läbinud tuule- ja lumekoormustesti tugevusega 5400 Pa
 • meie päikesepaneelid on maailma TOP3 turuliidrite tooted
600WVõimsus kuni
30 aastatVõimsusgarantii kuni
PERCMonokristalliline PERC element

Päikesepaneele saab kasutada katusekattematerjalina, kombineerides need katusestruktuuridega. Päikesekatus on võimalik paigaldada kogu katuse ulatuses või osaliselt.

Päikesepaneele on lihtne paigaldada enamikele katusekattematerjalidele. Väikesemõõdulise katusesüsteemi paigaldamiseks kulub tavaliselt mitte kauem kui üks päev. Süsteemi konstruktsiooni usaldusväärsust kinnitab Napsi enam kui 40 aasta pikkune kogemus antud valdkonnas. Päikesepaneelid on suurepärane lahendus igale majale, sobides eriti hästi just keskkonnateadlikele majaomanikele, kes hindavad energiavormi, millel puuduvad negatiivsed mõjud keskkonnale ning mis on samal ajal ka kasutajasõbralik.

5Katusepaigaldus

Katusepaigaldis

Väikesed ja keskmise suurusega süsteemid paigaldatakse harilikult hoone katusele.

Paigaldame päikeseenergia süsteeme igale katusetüübile, olenemata selle materjalist või ehitusest. Pakume viil- ja lamekatustele erinevaid kvaliteetseid kinnituslahendusi.

1kW päikesepaneele vajab ligikaudu 6,5m2 katusepinda. Katus peaks olema soovituslikult lõunakaarde aga hea tulemuse saavutab ka ida-lääne suunalise katusega. Lamekatuste puhul on ruumi vaja enam. Maapaigaldistes võiks arvestada ligikaudu 5m2/kW.

Katusele langevate varjude või vähese ruumi korral saab päikesepaneelid paigaldada hoone fassaadile või maapinnale.

Päikesepaneelide paigaldamisel kasutame Schletteri alumiiniumist ja terasest kinnitusvahendeid nii lamekatuste kui viilkatustele. Schletter Grupil on üle 50 aasta kogemust oma valdkonnas kindlasti iseloomustab nende tooteid kõrge kvaliteet ning vastupidavus.

Eramu Lipametsa külas
6Maapaigaldus

Maapaigaldis

Suurenda oma sissetulekuid. Pane maa endale raha teenima ja hakka taastuvenergia tootjaks.

Maapaigaldise lahendus tuleneb projekti asukohast, territooriumi suurusest, maapinna omadustest, mullastikust jmt. Napsi päikesepaneelid võimaldavad toota keskkonnasõbralikult suures mahus elektrit.

Eesti tingimustes annab suurima tootlikkuse paneelide lõunasuunaline, u 40-kraadine paigaldus maapinna suhtes. Konkreetne kaldenurk sõltub iga paigaldise iseloomust ja otstarbest.

7Mis on tulemus?

5. Kliendid meist

8Hinnapäring

Hinnapäring

Et saaksime Sulle teha pakkumise, oleks meil hea teada:

 1. Aasta keskmist energiatarbimist (kWh)
 2. Katusepaigaldise puhul oleks hea teada katuse pikkust ja laiust, katusematerjali ja katuse kallet. Kui te kohe täpseid katuse mõõtmeid ei oska öelda, siis saab pakkuja teie aadressi järgi ka ise esmase info Maa-ameti kodulehelt kätte


  Päikesepaneelidest – klaasing ja turvaklaasid

  Naps Solar Estonia kasutab kahte põhilist paneelistruktuuri – klaas/klaas ja klaas/kile.

  1Päikesepaneelide tehnoloogia

  Naps on aastaid arendanud ja pakkunud erilahendusi ärihoonetele kogu Euroopas.

  Pakume paneele erinevates mõõtudes ja vormides nagu ruut, ristkülik ja painutatud klaas. Toodete mõõte ja kuju on võimalik disainida saavutamaks parimat sobivust spetsiaalrakendustesse nagu fassaadid, tänavavalgustus, autonoomsed süsteemid ja muu.

  Ehitisintegreeritud paneelid (Building Integrated Photovoltaics – BIPV)

  Ehitisintegreeritud (Building Integrated Photovoltaics – BIPV) paneelid asendavad traditsioonilisi ehitusmaterjale ja võivad leida kasutust näiteks seintel, fassaadidel, katustel, akendes, päikesevarjudes ja mujal. Meil on suured kogemused ja oskused toota selliseid paneele pea igaks otstarbeks. Iga Napsi päikeseelektrijaam on ehitatud kasutades parimaid komponente ja meie pika ajaloo vältel kogunenud teadmisi. Oleme kogunud oma teadmised pea nelja aastakümne vältel ehitades või tarnides üle 250 000 paigaldise üle maailma.

  Ehitisintegreeritud päikesepaneelid (BIPV – Building Integrated Photovoltaics) saad paigaldada hoone katusele ja fassaadile või päikesevarjuna akende kohale. Ainulaadne BIPV-lahendus muudab Sinu elu- või äriruumid energiatõhusaks, aidates märkimisväärselt vähendada elektrikulu.

  Päikesepaneeliga rõdupiire fassaadidele

  • Päikesepaneelist rõdupiiretega saad toota elektrit oma kodusel rõdul – nutikas valik.
  • Napsi elektrit tootvad rõdupiirded sobivad nii uutele hoonetele kui ka renoveerimisprojektide koosseisu – nii säästad energiakuludelt, võttes kasutusele senini kasutu pinna.
  • Iga maja ja fassaad on unikaalne, meie insenerid töötavad koostöös kliendiga ja arhitektiga saavutamaks kõiki osapooli rahuldav lahendus, mis sobib stiililiselt ja ja arhitektuurselt parimal viisil.

  Naps pakub Sulle BIPV-täislahendust (ehitisintegreeritud päikesepaneelid).

  1. Nõustame,
   • milline lahendus sobib Sinu hoone tüübiga,
   • milline paigaldusviis on kõige otstarbekam ja energiatõhusam
  2. Planeerime
   • milline on Sinu hoonele vajalik BIPV-päikesepaneelide arv ja kuidas komponendid omavahel sobivad.
   • Sinu hoonele tõhusaima lahenduse
  3. Paigaldame
   • Oleme paigaldanud päikesepaneele alates aastast 1981.
   • Meie kinnituslahendused on ilmastikuoludele vastupidavamad kui konkurentide odavamad tavalahendused.
  4. Anname garantii
   Vastutame oma lubaduste eest. Paigaldusel on garantii vähemalt 2 aastat, inverteritel 5 ja paneelidel 10 aastat. Võimsusgarantii kestab tootest olenevalt 25 või 30 aastat.
  3Mida võidad valides Napsi?

  3. Mida võidad valides Napsi?

  Hoiad kokku igakuistelt elektriarvetelt
  Tõuseb hoone energiatõhusus
  Tasuv investeering
  Keskkonnasäästlik lahendus
  Pikaajaline garantii
  4Napsi paneelid

  4. Napsi päikesepaneelid...

  • on kõrgkvaliteediga
  • on vastupidavad erinevatele ilmastikutingimustele
  • on edukalt läbinud tuule- ja lumekoormustesti tugevusega 5400 Pa
  • on maailma TOP3 turuliidrite tooted
  320WVõimsus kuni
  13 aastatTootegarantii kuni
  PERCMonokristalliline PERC element
  60elementi

  Päikesepaneele saab kasutada katusekattematerjalina, kombineerides need katusestruktuuridega. Päikesekatus on võimalik paigaldada kogu katuse ulatuses või osaliselt.

  5Katusepaigaldus

  Eramu Lipametsa külasVäikesed ja keskmise suurusega süsteemid paigaldatakse harilikult hoone katusele.

  Paigaldame päikeseenergia süsteeme igale katusetüübile, olenemata selle materjalist või ehitusest. Pakume viil- ja lamekatustele erinevaid kvaliteetseid kinnituslahendusi.

  1kW päikesepaneele vajab ligikaudu 6,5m2 katusepinda. Katus peaks olema soovituslikult lõunakaarde aga hea tulemuse saavutab ka ida-lääne suunalise katusega. Lamekatuste puhul on ruumi vaja enam. Maapaigaldistes võiks arvestada ligikaudu 5m2/kW.

  Katusele langevate varjude või vähese ruumi korral saab päikesepaneelid paigaldada hoone fassaadile või maapinnale.

  Päikesepaneelide paigaldamisel kasutame Schletteri alumiiniumist ja terasest kinnitusvahendeid nii lamekatuste kui  viilkatustele. Schletter Grupil omab üle 50 aasta kogemust oma valdkonnas  kindlasti iseloomustab nende tooteid kõrge kvaliteet ning vastupidavus.

  6Maapaigaldus

  Maapaigaldis

  Maapaigaldise lahendus sõltub projekti asukohast, territooriumi suurusest, maapinna omadustest, mullastikust jmt. Naps-i päikeseenergiajaam võimaldab toota keskkonnasõbralikult suures mahus elektrit. Eesti tingimustes annab suurima tootlikkuse paneelide lõunasuunaline, u 40-kraadine paigaldus maapinna suhtes. Konkreetne kaldenurk sõltub iga paigaldise iseloomust ja otstarbest.

  Näidispakkumised

  7Mis on tulemus?

  5.Kliendid meist

  8Hinnapäring

  Hinnapäring

  Et teha Sulle pakkumine, oleks meil hea teada:

  1. Aasta keskmist energiatarbimist (kWh)
  2. Katusepaigaldise puhul oleks hea teada katuse pikkust ja laiust, katusematerjali ja katuse kallet. Kui Sa kohe täpseid katuse mõõtmeid ei oska öelda, siis saab pakkuja Sinu aadressi järgi ka ise esmase info Maa-ameti kodulehelt kätte


   1Arhitektile

   Ennekuulmatud ja ambitsioonikad ideed on meile inspiratsiooniks. Oleme nõustanud ja teostanud paljusid päikeseenergiasüsteemide loovlahendusi. Teame, et edumeelse arhitekti fantaasia on piiritu.

   Arco Vara, 34kW, Tallinn, Eesti, 2018a

   Tutvu projektiga
   Eramu Rae vallas

   Eraisiku katusepaigaldis Rae vallas, 18 kW, 2020 a.

   Tutvu projektiga

   Lodjakoda, 15 kW, 2020 a.

   Tutvu projektiga
   päikesepaneel

   PAF, 208kW, Maarianhamina Ahvenamaa, 2016a

   Tutvu projektiga
   2Mida võidad valides Napsi?

   2. Mida võidad valides Napsi?

   Päikeseelektrisüsteem vastavalt kliendi vajadustele
   Erimõõtudega ja värvitoonidega päikesepaneelid
   Tõuseb hoone energiatõhusus
   Keskkonnasäästlik lahendus
   Pikaajaline garantii
   3Napsi paneel

   3. Napsi päikesepaneelid …

   • on kõrgkvaliteediga
   • on vastupidavad erinevatele ilmastikutingimustele
   • on edukalt läbinud tuule- ja lumekoormustesti tugevusega 5400 Pa
   • on maailma TOP3 turuliidrite tooted
   320WVõimsus kuni
   13 aastatTootegarantii kuni
   PERCMonokristalliline PERC element
   60elementi

   Päikesepaneele saab kasutada katusekattematerjalina, kombineerides need katusestruktuuridega. Päikesekatus on võimalik paigaldada kogu katuse ulatuses või osaliselt.

   Meie erilised päikeseenergiasüsteemid ja päikesepaneelid võimaldavad lisaks praktilisele väärtusele luua ka visuaalselt nauditavaid lahendusi.

   Kuidas saame päikeseenergia lahendusi teostada?

   • päikesepaneelidena katusel ja terrassil, ka veekindla lahendusena
   • hoonete fassaadidel
   • nii era- kui ka ärihoonete aatriumides
   • mitmesuguste päikesevarjudena
   • innovaatiliste klaas-klaas lahendustena
   • rõdupiiretena

   Päikeseenergia – kiireim tee ligi-nullenergiani

   Kõikide uusehitiste energiatõhusus peab vastama EL-i Hoonete Energiatõhususe Direktiivile. Just päikeseenergia ja päikesepaneelide kasutamine on A-klassi hooneteni jõudmiseks tõhusaim viis – iga Sinu idee päikeseenergia valdkonnas on samm keskkonnasäästlikuma maailma poole.

    

    

   4Mis on tulemus?

   4. Kliendid meist

   Võid kindel olla, et oleme
   Sind nõustamas ka 20 aasta pärast!

   Vaata miks
   Meid soovitavad meie head ja pikaajalised koostööpartnerid: