Hesburger investeerib päikeseenergiasse

Hesburger alustas investeerimist taastuvenergiasse ja paigaldas Napsi abiga päikeseenergiasüsteemid oma Sauel asuvale logistikakeskusele ning Rocca al Mare restoranile.

Kahe hoone taastuvenergiale üleminekusse investeeriti kokku 123 200 eurot ning valmisid päikeseelektrijaamad koguvõimsusega 100 kW ja 30 kW.

Hesburger on suurima turuosaga kiirtoidukett Soomes ja Baltikumis. Tegemist on eduka Soome pereettevõttega, mis asutati 1980. aastatel ja kus töötab üle 7 900 inimese. 2017. aastal käivitas ettevõte oma vastutustundliku ettevõtluse programmi, rakendades oma igapäevatöös keskkonnasõbralikke lahendusi. Äsja avas Hesburger oma 500. restorani. Eestis on täna 48, Lätis 50 ja Leedus 57 Hesburgeri restorani. Populaarne kiirtoidukett tegutseb ka Venemaal, Bulgaarias, Ukrainas, Saksamaal ja Valgevenes.

Hesburger logistikakeskuse päikeseelektrijaama valmimise projekti Sauel oli vedamas Enerz OY.  Logistikakeskuse fassaadile said paigaldatud mustad Napsi tehases toodetud päikesepaneelid Saana 305 ja enamuse 100 kW-st päikesejaama võimusest toodavad katusele paigaldatud Napsi päikesepaneelid.

Rocca al Mare restorani katusepäikesepaneelid jäävad silma kindlasti oma ebatraditsioonilise paigaldusega. Kui tavaliselt suunatakse päikesepaneelid eelkõige lõunasse, siis siin on tegemist ida-lääs paigaldusega ning katuse pind on seeläbi väga efektiivselt ära kasutatud.

Rene Zidbeck, Enerz OY tegevjuht, vastas koostööst Napsiga antud projekti osas järgmiselt: „ Meie klient otsis usaldusväärset partnerit päikesepaneelide paigaldamisel. Enerz OY aitas välja valida just Hesburgeri soovidele vastava koostööpartneri. Otsustasime Napsi kasuks, sest neil on pikaajaline kogemus päikeseelektrijaamade paigaldamise osas ja samas teadsime, et Naps kasutab oma töös vaid kõrgekvaliteetseid tooteid ja materjale.

Kindlasti ei jää need Hesburgeri taastuvenergia projektid viimaseks Eestis ning ettevõte jätkab keskkonnasõbralike projektidega ka järgnevatel aastatel, sh uute päikeseelektrijaamade paigaldamisega oma restoranidele ning hoonetele.

Võid kindel olla, et oleme
Sind nõustamas ka 20 aasta pärast!

Vaata miks
Meid soovitavad meie head ja pikaajalised koostööpartnerid: